Archív

Omlouváme se, pracujeme na novém obsahu stránek.

12.04.2012
V neděli 26. února se poprvé v „historii“ ivančického volejbalu zúčastnily turnaje i nejmladší členky oddílu z družstva přípravky – hrály ve třech družstvech v kategorii „oranžového minivolejbalu“, který je určený pro začínající hráče a hráčky. Děvčata se moc snažila, na hřišti bojovala a určitě jim jejich první velký turnaj pomohl v motivaci k dalšímu tréninku. Ve skupinách po sedmi družstvech získala děvčata dvakrát 3. a 7. místo.
Děvčata z družstva mladších žákyní se již turnajů v minivolejbale zúčastnily několikrát od začátku školního roku a vedly si celkem zkušeně, hlavně družstvo „modrého mini“ ve složení Emma Vacková, Iva Molentová a Nikola Studničková, které v konkurenci 32 družstev z kraje získalo krásné 8. Místo. Také dvě družstva „zeleného mini“, ve kterých některé dívky hrají teprve první sezónu, dosáhla v průběhu turnajů pěkného umístění (8. a 10. místo z 20 družstev).
Tak hodně úspěchů ve finálovém turnaji!
 
Lenka Stránská, trenérka
 
12.04.2012
Poslední, 8. kolo krajského přeboru žákyní se odehrálo v sobotu 10. Března 2012 v ivančické sokolovně. Soutěž se hraje turnajově a v této páté skupině se mělo turnaje zúčastnit pět družstev, což je pro pořadatelství a pro všechny zúčastněné velmi časově náročné při systému hry „každý s každým“. Družstvo Břeclavi B se však omluvilo a tak se utkala družstva – VK Královo Pole B, Sokol Újezd u Brna, Sokol Jehnice a Slovan Ivančice.
Úroveň všech čtyř družstev byla srovnatelná a tak byly souboje dost vyrovnané. Domácí hráčky byly zpočátku trošku nervózní a není se čemu divit – v Ivančicích se hrálo po dlouhé době a mnoho fanoušků z řad rodinných příslušníků se přišlo se zájmem podívat. Ale hned v prvním setu se děvčata uklidnila a z povzbuzování diváků nakonec dokázala vytěžit. Hra byla soustředěná, nechyběl pohyb na hřišti, vzájemný kontakt a zápal pro hru.
Zápasy vedla Věrka Ševčíková, která začala žákyně trénovat teprve nedávno, ale je vidět, že dovede využít svých vlastních dlouholetých zkušeností a poradit děvčatům stručně a jasně, jak hru zkvalitnit. Dokonce i mladší a méně zkušené hráčky se na hřišti pěkně „rozběhaly“ a podaly solidní výkon.
Děvčatům se na domácí půdě podařilo s výsledky 2 : 0, 2 : 0 a 2 : 1 tuto skupinu vyhrát. Škoda, že to bylo až v posledním kole, kdyby se jim to podařilo dřív, mohly by postoupit do vyšší skupiny. Tak třeba příští rok… Budeme držet palce a hlavně pilně trénovat.
 
Lenka Stránská, bývalá trenérka starších žákyní (teď přípravky a mladších žákyní)
                            
 
11.03.2012
Dne 25. 2. 2012 zajely starší žákyně na další kolo soutěže do Boskovic. Kola se zúčastnily 3 starší žákyně (Tereza Olšová, Nikola Ševčíková, Kristrýna Sojková) a 5 mladších žákyň (dvojčata Eiblovy, Klára a Sabina, Nikola Studničková, Iva Molentová, Emma Vacková). Celkově bych výkon hodnotila velmi kladně. Dva zápasy jsme vyhrály a 2 prohrály, obě prohry byly ale těsné. Oporou byly všechny 3 starší žákyně, které dokázaly mladší povzbudit. Tereza a Kristýna měly výborné a tvrdé podání. Nikča Š. podání neměla tak tvrdé, zato nezkazila. Jako kapitánka dokázala všechny povzbudit a udržet klid na hřišti, i když jsme prohrávaly. Všechny mladší žákyně, až na Emmu, podání většinou daly a někdy jím i přímo bodovaly. Emma byla při podání nesoustředěná a snad i tentokrát měla málo síly. Ale jako nahrávačka společně s Ivčou podala dobrý výkon, obě byly pohyblivé a snažily se téměř každý míč doběhnout. Při příjmu byly oporou Nikča a Terka, částečně i Kristýna, občas jí nějaký "jistý" míč odletěl. Překvapila i dvojčata Klárka a Sabča, které občas vybraly pěknou ránu a podařilo se jim dobře "zalít". I Nikča S. měla pár míčů výborných. Oproti vítězi máme rezervy na smeči, neboť náhry nejsou tak dobré, aby z nich holky mohly dobře smečovat. Kolo vyhrály Boskovice, které nás převyšovaly herně, ale i věkově. Ale vzdorovaly jsme.
 
trenérka Věra Ševčíková
 
11.03.2012
Turnaj, uspořádaný u příležitosti Mezinárodního dne žen volejbalovým oddílem Qok Ivančice, vyhrálo naše družstvo žen, Ivančice KP! :)
Ivančické "želvy" obsadily pěkné čtvrté místo.
Všem gratulujeme!
28.01.2012

Dne 21. 1. 2012 se v Břeclavi uskutečnilo další kolo soutěže žákyň. Utkání se účastnily tyto žačky: Nikola Ševčíková jako kapitánka, Kristýna Sojková, Ema Vacková, Karolína Krejčí. Pomohly nám mladší žákyně Nikola Studničková, Iva Molentová a dvojčata Eibelovy, Klára a Sabina.
Starší žákyně byly pro družstvo oporou. Velmi dobře podržely celé družstvo podáním, kdy nejvíce a nejlépe podávaly K. Sojková a N. Ševčíková. Z mladších žákyň dobrým podáním příjemně překvapily obě Eiblovy a I. Molentová. Nahrávačky E. Vacková a I. Molentová mají taky velkou pochvalu za obětavost. Celé družstvo mělo týmového ducha a navzájem se povzbuzovalo.
Skóre zápasů bylo 2:2, tzn. 2 utkání se vyhrála a to s Lokomotivou Břeclav a Sokolem Újezd u Brna. 2 utkání se prohrála, se Sokolem Jehnice až ve třetím setu 15:11 a s VK Královým Polem 2:0, které bylo favoritem celého kola. I přes 2 porážky panovala dobrá nálada, o kterou se staral řidič a rodič p. Molent. Celé družstvo zaslouží velkou pochvalu.     

trenérka Věra Ševčíková

 
22.01.2012
Ivančice:Husovice = 3:1, 3:2 Utkání to bylo pohledné. Obě soupeříci družstva vyznávají spíše utočnější a razantnější způsob hry, což našim děvčatům celkem vyhovuje. "Zalívky" a umístěné celoplošné míče družstvu moc nesvědčí. V utkání rozhodoval hodně přítah a razantní či dobře umístěný třetí úder. Ivančickým hráčkám občas nešel příjem, ale obětavou a kolektivní hrou nakonec obě utkání zaslouženě dovedly do vítězného konce.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

Kontaktujte nás

Omlouváme se, pracujeme na novém obsahu stránek.

Sdílejte s námi

Omlouváme se, pracujeme na novém obsahu stránek.

Omlouváme se, pracujeme na novém obsahu stránek.